Nepotrebujeme ďalšie sociálne balíčky. Potrebujeme návrat k reformám

Autor: Ondrej Matej | 3.10.2019 o 10:40 | Karma článku: 1,02 | Prečítané:  310x

Slovensko bude mať onedlho za sebou obdobie tretej vlády Roberta Fica. Áno viem, že oficiálne je teraz premiérom Peter Pellegrini. No je ním iba pro forma a v skutočnosti ho riadi jeho stranícky šéf.

Dvanásť rokov, s krátkou prestávkou kabinetu Ivety Radičovej, tu teda máme ľavicové vlády. Ako sme toto obdobie využili?

 

Obdobie rastu sme prejedli

Ľavica na Slovensku vládla celé desaťročie v období globálneho vysokého ekonomického rastu. Hospodárstvu sa darilo celosvetovo, z čoho sme ťažili aj my.

Stará múdrosť hovorí, že keď sa darí, treba investovať, znižovať dlhy a pripravovať sa na obdobie, kedy sa už bude dariť menej. Platí to pre rodiny, pre firmy a malo by to platiť aj pre štát. Ako však toto obdobie využilo Slovensko a jeho ľavicové vlády? Nijako.

Napriek vyššiemu výberu daní sa zavádzali dane a poplatky nové – napríklad tá z poistenia. K vyrovnanému rozpočtu sme sa stále nedopracovali. Diaľnica z Bratislavy do Košíc stále nestojí. Nemocnice treba oddlžovať.

V rozklade je aj právny systém, súdnictvu plne dôveruje minimum ľudí. Kočnerova Threema nám potvrdila, že Slovensko určite nebolo právnym štátom. A aby sme sa dozvedeli, v akom systéme to vlastne žijeme, museli najprv zomrieť dvaja mladí ľudia.

Môžeme teda povedať, že obdobie od roku 2006, kedy nastúpil k moci Smer-SD sme trestuhodne premrhali.

 

Takto to ďalej nepôjde

Túto situáciu musíme zmeniť. Tri „r“, ktoré vládnu Slovensku,  musíme nahradiť jedným R. Namiesto rozdávania, rozhadzovania a rozkrádania potrebujeme REFORMY.

 

Naša strana – Hlas pravice – preto presadzuje:

  1. Zníženie daní, odvodov a zavedenie rovnej dane. A to tak, aby čo najviac financií zostalo zamestnancom, živnostníkom, firmám a popri tom štát mohol normálne a rozumne fungovať.
     
  2. Vyrovnaný štátny rozpočet a znižovanie štátneho dlhu.
     
  3. Aby sme to dosiahli, potrebujeme znížiť počet ministerstiev, úradov a štátnych organizácií. To prinesie menej byrokracie a zamedzí sa plytvaniu peniazmi.

 

Slovensko nepotrebuje iba tieto reformy. Potrebuje ich veľa a v každej oblasti. Pretože súčasný model takzvaného sociálneho štátu je neudržateľný. Pracujúcim ľuďom, živnostníkom a podnikateľom berie stále viac peňazí, len aby mohol rozdávať. Pritom nie je schopný rozlíšiť tých, ktorí pomoc skutočne potrebujú, od tých, ktorí systém zneužívajú.

Slovensko potrebuje návrat k reformám. Budeme radi, ak nám ich pomôžete presadiť. Ak chcete vedieť viac, kliknite na www.hlas-pravice.sk.

 

Ondrej Matej
predseda strany Hlas pravice

www.hlas-pravice.sk

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Slováci sa s EURO lúčia debaklom, od Španielov dostali poriadnu lekciu

Čo sa udialo v zápase Slovensko - Španielsko na ME vo futbale (EURO 2020 / 2021)?

Minúta po minúte: Prezidentka vyzvala opozíciu, aby neodrádzala ľudí od očkovania

Čaputová apelovala na ľudí, aby s vakcínou nečakali.

Komentár šéfredaktorky Beaty Balogovej

Vírus sa ťa neopýta, prečo odmietaš očkovanie. On ťa zabije (komentár šéfredaktorky)

Odmietači ťahajú za sebou do priepasti zdravotníkov, služby aj deti.


Už ste čítali?